“Tie uzturlīdzekļu nemaksātāji, kas pie manis griežas uz konsultācijām, viņiem tās finansiālās iespējas daudziem ir labas, bet aizmaskētas ar kaut kādām citām shēmām un citiem risinājumiem. Un viņus atbalsta citi cilvēki, viņus atbalsta tie ģimenes locekļi, draugi, radi, uz kuru vārda read more pārraksta, kuri zina, kuri tolerē.
Šo sistēmu cenšas izmantot alimentu nemaksātāji. Rone minēja piemēru ar kādu bērna tēvu, pret kuru viņa ar savu klienti nesen vērsās tiesā.
Ko darīt ar lielo alimentu nemaksātāju skaitu un arī milzīgo parāda summu, būs drīzumā jāizlemj Saeimas deputātiem. Viņiem būs jāskata grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā.
Vairums Latvijas iedzīvotāju negatīvi vērtē alimentu nemaksātājus. To parāda sabiedriskās domas aptauja, kuru pērn veica pētījumu centrs SKDS.
«Думкі беларуса». Vai Baltkrievijas režīma līdzskrējējiem ir vērts gaidīt atmaksu?
“Viņiem pašiem nekas nepieder. guess viņiem ir šie īpašumi reģistrēti vai nu uz vecāku vai dzīvesbiedru, vai brāļu, māsu vārdiem,” piebilda Rone.
Latvijā ir vairāk nekā forty tūkstoši uzturlīdzekļu parādnieku. Tas ir apmēram tikpat daudz, cik ir iedzīvotāju Ventspilī un tās novadā.
Augstākā tiesa ir atzinusi, ka pienākums apgādāt bērnu ir absolūts, beznosacījuma vecāku pienākums, un šādu ar likumu uzliktu pienākumu bērna vecāki nevar atcelt pēc sava ieskata.1
Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar SIA All Media Latvia iepriekšēju rakstisku atļauju.
Kāpēc kritiskā domāšana neizmainīs pasauli? Sārts par mākslīgo intelektu, dezinformāciju un izglītību
UzturlīdzekļiTieslietasSpēkā no 2024. gada janvāraMinistru kabinetsUzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija saistītie raksti
Likumprojekts Pašvaldības saņems lielāku daļu no savu iedzīvotāju ienākuma nodokļa Vakar, Pašvaldības Likumprojekts
Tomēr tad, kad runa ir par konkrētu individuālu ģimeni, individuālu vīrieti, sievieti un viņu bērniem, tad parādās ļoti daudzi iemesli, kāpēc pēkšņi uzturlīdzekļi nav jāmaksā.”
Bieži vien pēc pieteikumu nosūtīšanas par kriminālprocesa uzsākšanu vai tiesību atņemšanu parādnieki sāk kārtot savas saistības.